Podsumowanie roku!

Kolejny rok zbliża się ku końcowi, był on dla nas o tyle ważny, że New Balance obchodził swoje 110-te urodziny. Działo się bardzo dużo, a w telegraficznym skrócie wyglądało to tak...

Na początku marca w katowickim Spodku odbyła się międzynarodowa impreza Intel Extreme Masters. Równolegle, jako impreza towarzysząca miał też miejsce kolejny mYTup, czyli ogólnopolski zlot Youtuberów. To właśnie tam zorganizowaliśmy Pierwsze Mistrzostwa Świata w Wirtualnym Wiązaniu Butów!

Ale o co chodzi? Ludzie zgromadzeni wokół 3-metrowego ekranu siłą woli mogli wiązać wirtualne buty. Dzięki specjalnym opaskom mierzyliśmy moc dwóch rodzajów fal emitowanych przez ludzki mózg. Potem wyciągana była średnia, którą można uznać za „koncentrację” uczestników. Najlepszy czasy nagradzaliśmy naszymi butami.

New Balance x GRENSON, czyli najbardziej luksusowa kolaboracja w historii New Balance.

Razem z firmą Grenson zaprezentowaliśmy światu ekskluzywną wersję M576 Made in England.
Do produkcji modelu GRENSON X NEW BALANCE wykorzystana została najwyższej jakości skóra włoska. W naszej fabryce we Flimby wycinane były poszczególne elementy cholewki. Następnie w Grenson poddawane były procesowi brogowania i wykańczania. Całość ponownie wracała do Flimby. To właśnie tutaj z najwyższą starannością powstawał gotowy but.

W świecie biegaczy również było o nas głośna, m.in. za sprawą Trayvona Bromell, który reprezentuje globalną drużynę New Balance. Został on halowym mistrzem świata w biegu na 60 m. Wyprzedził na finiszu Jamajczyka Asafę Powella i Ramona Gittensa za Barbadosu.

Dodatkowo New Balance, jako pierwszy wprowadził do sprzedaży buty z podeszwą wyprodukowaną przy pomocy drukarki 3D. Dokładnie 15 kwietnia na rynku pojawią się 44 pary modelu Zante. Liczba 44 par nie jest przypadkowa, bo właśnie od tylu lat Jim Davis jest właścicielem firmy New Balance.

Polski oddział również może być z siebie dumny. Podczas globalnego mitingu wszystkich przedstawicielstw marki New Balance, który odbył się się w Atlancie, rozdano coroczne nagrody. Laureatem New Balance Global Awards w kategorii najlepszego dystrybutora na świecie został Tarmax, wyłączny dystrybutor marki na terenie Polski. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ.

New Balance stał się częścią światowego futbolu już w 2015 r., ale to właśnie w tym roku podpisaliśmy kontrakt z Lechią Gdańsk. Lechia jest pierwszym polskim klubem, który związał się z New Balance. Umowa zakłada czteroletnią współpracę, czyli trwać będzie do co najmniej 30 czerwca 2020 roku. Na pierwszy sezon naszej współpracy dla pierwszej drużyny Lechii przygotowaliśmy trzy komplety sprzętu meczowego, a także pełne wyposażenie w sprzęt treningowy. Dodatkowo gdański klub rozpoczął proces budowania sieci sprzedaży pamiątek pod szyldem New Balance oraz rozwijania wartości obu marek. Wiecej o współpracy New Balance i Lechii Gdańsk możecie przeczytać TUTAJ.

W tym roku wsparliśmy również Spiropharm Marathon Project, który jako pierwszy w Polsce, w ciągu dwóch lat chce wysłać 8 osób na maratony z cyklu World Marathon Majors. W tym roku udało się wziąć udział w maratonie w Tokio, Berlinie i Nowym Jorku.

Więcej o Spiropharm Marathon Project znajdziecie na www.spiropharmmarathon.pl

Co nas czeka w 2017 roku? Już nie możemy się doczekać :)

Poznaj historię marki
New Balance

zobacz więcej

Newsletter

Raz w tygodniu wysyłamy informacje o nowych tekstach oraz ciekawe linki. Obiecujemy - zero spamu, same konkrety.