Pierwsze mistrzostwa świata w wirtualnym wiązaniu butów!

  • Lifestyle

Na początku marca w katowickim Spodku odbyła się międzynarodowa impreza Intel Extreme Masters. Równolegle, jako impreza towarzysząca miał też miejsce kolejny mYTup, czyli ogólnopolski zlot Youtuberów. To właśnie tam marka New Balance zorganizowała Pierwsze Mistrzostwa Świata w Wirtualnym Wiązaniu Butów!

Od początku imprezy na stanowisku przygotowanym przez markę New Balance czuć było atmosferę rywalizacji i ekscytacji. „Jak to możliwe, żeby siłą woli zawiązać buty?” - dopytywali się ludzie zgromadzeni wokół 3-metrowego ekranu. Z wyjaśnieniem spieszył Mateusz Jasiński, Digital Brand Manager New Balance Poland :

„Dzięki specjalnym opaskom jesteśmy w stanie zmierzyć moc dwóch rodzajów fal emitowanych przez ludzki mózg. Potem wyciągana jest z nich średnia i ta liczba to „koncentracja”. W skrócie, kto bardziej się skoncentruje ten zawiąże buta szybciej.”

Taktyki na zwiększenie koncentracji były przeróżne – część zaciskała z całych sił pięści i wpatrywała się w ekran, niektórzy starali się wzrokiem podążać za sznurówkami, a inni zamykali oczy i myśleli o czymś przyjemnym. Najlepszym graczom udawało się zawiązać but w nieco ponad 20 sekund. Mimo sporej kolejki warto było wziąć udział w zawodach. Na dwudziestu pięciu najszybszych czekały buty z najnowszej kolekcji, a wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali rabat do wykorzystania w oficjalnym sklepie internetowym.

Poznaj historię marki
New Balance

zobacz więcej

Newsletter

Raz w tygodniu wysyłamy informacje o nowych tekstach oraz ciekawe linki. Obiecujemy - zero spamu, same konkrety.