Copernicus Cup - zobacz jak biegają najlepsi na świecie!

  • Bieganie

Już 10 lutego 2017 r. najlepsi lekkoatleci świata wystartują w Toruniu podczas 3. edycji Mityngu Lekkoatletycznego Copernicus Cup.

Międzynarodowy halowy mityng Copernicus Cup odbędzie się na Arenie Toruń. Nie zabraknie gwiazd polskiej i światowej lekkiej atletyki, zapowiadany jest udział, między innymi, Etiopki Genzebe Dibaby, rekordzistki świata w biegu na 1500 metrów na stadionie.

Po raz pierwszy zawody zaliczone zostały do zimowego odpowiednika Diamentowej Ligi – IAAF World Indoor Tour. Mityngi tego cyklu rozegrane zostaną w pięciu miastach. Rywalizacja rozpocznie się 28 stycznia w Bostonie (USA), 1 lutego lekkoatleci wystartują w zawodach w Dusseldorfie, 4 lutego w Karlsruhe (Niemcy), a 10 lutego właśnie w Toruniu. Cykl zakończy się 18 lutego mityngiem w Birmingham (Wielka Brytania).

Zawody rozpoczną się 10 lutego o godz. 18:15 na Arenie Toruń. Impreza potrwa 2,5 godz. i będzie transmitowana na cały świat. Rozegranych zostanie 13 konkurencji. Kobiety: 60 m, 60 m ppł, 400 m, 800 m, 1500 m, skok o tyczce oraz trójskok; mężczyźni: 60 m, 60 m ppł, 400 m, 800 m, 1500 m, a także skok wzwyż.

Jako dumny sponsor tego wydarzenia gorąco zapraszamy do zobaczenia najlepszych biegaczy na świecie!

Poznaj historię marki
New Balance

zobacz więcej

Newsletter

Raz w tygodniu wysyłamy informacje o nowych tekstach oraz ciekawe linki. Obiecujemy - zero spamu, same konkrety.