Concepts x New Balance “City Rivals”

  • Made in USA

New Balance łączy siły z butikiem Concepts, czego efektem są dwa kultowe modele zainspirowane sportową rywalizacją między dwoma miastami – Nowym Jorkiem i Bostonem.

Wraz z początkiem sezonu baseballowego, New Balance wraz z butikiem Concepts przypominają jedną z największych sportowych rywalizacji w historii USA. To właśnie ona stała się główną inspiracją stojącą za najnowszym projektem nazwanym „City Rivals”.

„City Rivals” to zestaw dwóch kultowych modeli z początku lat 90tych - 997 i 998. Ich design zainspirowały elementy nieodłącznie związane z baseballowymi drużynami z Nowego Jorku i Bostonu, miast w których zlokalizowane są butiki Concepts.

997 „New York” w zamyśle projektantów nawiązują do historycznego logotypu z 1909 roku, którym to drużyna z dzielnicy Bronx posługuje się do dziś. Historia tego znaku graficznego sięga jednak jeszcze wcześniej – pierwszy raz pojawił się on na pamiątkowym medalu nadanym pośmiertnie pierwszemu nowojorskiemu policjantowi zastrzelonemu podczas służby w 1877 roku. Cholewka tego klasycznego modelu wyprodukowanego w USA wykonana jest z naturalnego zamszu i srebrnej skóry, która dodatkowo odbija światło. Środek buta wyściela naturalna skóra, a na wkładce znajduje się specjalna grafika oraz logo Concepts.

998 „Boston” czerpią bezpośrednią inspirację z elementów bostońskiego stadionu. Ceglany kolor nawiązuje do jednej ze ścian baseballowej areny oraz symbolizuje kolor boiska. Charakterystyczny odcień zielonego to z kolei kolor, który znajdziemy na fasadach domów na Yawkey Way, ulicy przy której mieszkał jeden z właścicieli bostońskiej drużyny. Wyprodukowane w amerykańskiej fabryce New Balance, buty wykonano z najwyższej jakości zamszu. Podobnie jak w 997, wnętrze buta jest skórzane, a na wkładce widnieje logotyp Concepts.

Limitowane wydanie Concepts x New Balance „City Rivals” będzie mieć polską premierę już w najbliższa sobotę, 16go kwietnia w dwóch warszawskich sklepach – Run Colors i WS2.

Poznaj historię marki
New Balance

zobacz więcej

Newsletter

Raz w tygodniu wysyłamy informacje o nowych tekstach oraz ciekawe linki. Obiecujemy - zero spamu, same konkrety.